تبلیغات
مرکزپیش دانشگاهی دهخدا - گفتگویی با شهرام رحیمی

گفتگویی با شهرام رحیمی

چهارشنبه 25 مهر 1386

 شهرام رحیمی جوان شایسته کردستانی که رتبه اول آزمون سراسری ۸۶ رو در رشته علوم تجربی کسب کرده  است . هفته نامه سیروان طی مصاحبه ای با این جوان شایسته درباره موفقیتش از او می پرسد .

وقتی برای مصاحبه ای كوتاه با شهرام تماس گرفتم، نه غرور در ادبیاتش بود و نه خود را چهره ای برتر معرفی كرد. او گفت تنها لطف خدا بود كه زحمات پدر و مادرم، معلمان و خودمان را به بار آورد تا رتبه اول كسب كنم.
این جوان لایق متولد خرداد 1368 و دانش آموز رشته علوم تجربی مقطع پیش دانشگاهی شهید بهشتی وابسته به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) بود. دوره پیش دانشگاهی را با معدل 19/55 و مدرك دیپلم را با معدل 19/59 گذرانده است. او دوره راهنمایی و دبیرستان را نیز در مدارس نمونه دولتی طی كرده است.
گرچه ساكن سنندج است اما خود می گوید از شناسنامه معلوم است كه اهل دهگلان هستم و نه كلاس خصوصی رفته ام و نه با معلم خصوصی كار كرده ام. تنها در مدرسه درس ها را به دقت پی می گرفتم و در منزل روی آنها مطالعه و كار می كردم. روزانه 14 تا 15 ساعت درس می خواندم و تست های فراوانی تمرین كردم. همه چیز را از لطف خدا می دانم. پدر و مادرم برایم زحمت فراوان كشیدند. از آنها بسیار ممنونم. از معلمین عزیزم آقایان ابراهیم مولایی (زیست شناسی)، توفیق فاتحی و محمد حسامی (ریاضی)، مسعود وفایی (دبیر فیزیك)، هیوا جهان افروزی (شیمی) و مدیران و سایر اساتیدم سپاسگزارم و امیدوارم بتوانم زحمات این عزیزان را جبران كنم.
شهرام دوست دارد در یكی از رشته های بیوتكنولوژی یا پزشكی تهران ادامه تحصیل دهد تا در آینده بتواند به جامعه خود بیشتر خدمت كند. او یك برادر و دو خواهر دارد. خواهر بزرگ او در رشته پزشكی تحصیل می كند.
از او می پرسم فكر می كردی رتبه اول كنكور را كسب كنی؟
می گوید: نه، اما باتوجه به مطالعه ای كه داشتم، حداقل انتظارم این بود كه رتبه ام زیر 15 باشد. اما وقتی شنیدم رتبه اول كسب كرده ام برایم جالب بود و شگفت زده شدم.
سیروان تنها رسانه ای نیست كه با این جوان شایسته گفتگو می كند. عكس او در صفحه اول بسیاری از مطبوعات نقش بست و شبكه های مختلف تلویزیونی و رادیویی با او تماس گرفتند تا درباره موفقیتش با اومصاحبه كنند. اینك شهرام، خانواده اش، شهر دهگلان، سنندج و استان كردستان با استعدادهای این جوان خوش ذوق و زیرك مورد توجه و سوژه خبرنگاران قرار گرفته است؛ حقا كه باید به این جوان رعنا تبریك گفت كه این گونه برای دیار و خانواده خود افتخارآفرینی كرده و شایستگی های خود را به اثبات رسانده است.
برخی همكلاسان رحیمی نیز موفقیت های مشابهی كسب كرده اند. رتبه های چهارم رشته ریاضی فیزیك، 45 تجربی، 120 و ... نیز به همكلاس های او اختصاص دارد.
سیامك زمانی در رشته ریاضی فیزیك، رتبه چهارم كشوری و نوید قادرمرزی رتبه دهم منطقه ای را در همین رشته كسب كردند. سیروان ضمن تبریك به این جوانان لایق، موفقیت بیشتر آنها را از خداوند سبحان آرزو دارد.
سه نفر از دانش آموزان استان كردستان كه در كنكور سراسری سال
 ۸۶رتبه های برتر اخذ كرده اند در دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی سنندج مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این آیین كه با حضور جمعی ازمسئولان، مربیان و والدین دانش آموزان برگزار شد، از شهرام رحیمی دهگلان به خاطر كسب رتبه اول كنكور تجربی كشور، سیامك زمانی كسب مقام چهارم رشته ریاضی فیزیك و نوید قادرمرزی كسب عنوان دهم رشته ریاضی فیزیك منطقه‌ای تجلیل شد.
رییس سازمان آموزش و پرورش كردستان در این آیین گفت: دانش آموزان باید با توكل به قرآن، و آموزه‌های اسلامی قله‌های علم و ایمان را یكی پس از دیگری فتح نمایید.
" خسرو ساكی " افزود: خوشبختانه دانش آموزان كردستانی علیرغم كمبود امكانات آموزشی هر ساله نسبت به سال قبل موفقیت‌های بزرگتری را كسب می‌كنند كه این امر تنها با برخورداری از ایمان و اعتماد با نفس بالای دانش آموزان امكان پذیر است.

 معاون آموزشی مدرسه تیزهوشان سنندج وابسته به سازمان مركزی استعدادهای درخشان در گفتگویی با سیروان با تبریك موفقیت های دانش آموزان این مدرسه كه به گفته وی از 50 نفر شركت كننده حدود 45 نفر حق انتخاب رشته را كسب كرده اند، افزود: این دانش آموزان در بهترین رشته های فنی، مهندسی و ... در دانشگاههای دولتی حق انتخاب دارند و این افتخاری مهم برای مدرسه تیزهوشان است. حیدری افزود: در این مدرسه حدود 10 نفرزیر رتبه هزار و 20 نفر رتبه زیر دو هزار كسب كرده اند. در همین حال رتبه چهار كشوری و رتبه های 1، 45، 22 و 119 منطقه ای به این مدرسه تعلق دارد.
وی اظهار داشت: این موفقیت محصول مدیریت منطقی مدرسه، نظم دقیق، برنامه ریزی درست كادر اجرایی تشویق به موقع و تلاش و همت خود دانش آموزان و خانواده های آنهاست.

--

ارسال شده در

دیدگاه ها : دیدگاه

نویسنده : شورش مرادی

صفحات وبلاگ

مطلب اخیر