تبلیغات
مرکزپیش دانشگاهی دهخدا - تغییرات كنكور 87 نهایی شد؛

تغییرات كنكور 87 نهایی شد؛

چهارشنبه 2 آبان 1386

تاثیر نمره «دروس امتحانی» به جای معدل در كنكور
تغییر شیوه گزینش مراكز تربیت معلم و دبیری...
آغاز ثبت‌نام اینترنتی كنكوریها از 16 آذر...


آخرین تغییرات كنكور 87 نهایی شد و براساس آن نمره دروس امتحانی متناسب با هر گروه آزمایشی به جای معدل، در نمره كل داوطلبان كنكور اعمال می‌شود.

دكتر ابراهیم خدایی، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اعلام این خبر، اظهار كرد: بر اساس مصوبه پنجاه و سومین جلسه كمیته مطالعه و برنامه ریزی كنكور، میزان تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان در كنكور، 15 درصد برای دیپلمه‌های سال‌های 84، 85 و 86 كه در امتحانات كتبی، نهایی و سراسری سال سوم دبیرستان نظام جدید شركت كرده‌اند، خواهد بود.

وی افزود:‌ بر اساس تغییرات جدید به جای تاثیر معدل، نمرات دروس امتحانی متناسب با گروه آزمایشی داوطلب به عنوان سوابق تحصیلی در نمره كل كنكور اعمال می‌شود.

به گفته خدایی، تاثیر 15 درصدی سوابق تحصیلی، بر اساس نمرات امتحانات كتبی دروس سال سوم دبیرستان داوطلبان می‌باشد.

معاون سازمان سنجش افزود: تاثیر این نمرات با ضرایب متفاوت در هر یك از زیر گروه‌های، گروه‌های آزمایشی صورت می گیرد.


تغییر روش گزینش مراكز تربیت معلم و دبیری

وی با اشاره به تغییر روش گزینش مراكز تربیت معلم و دبیری، خاطرنشان كرد: شرایط گزینش این مراكز به شرایط خاص تغییر یافت، به عبارت دیگر از این پس قبل از مرحله انتخاب رشته سازمان سنجش اسامی چند برابر ظرفیت این رشته‌ها را به آموزش و پرورش اعلام می‌كند تا این سازمان نیز پس از گزینش، اسامی را به سازمان سنجش ارسال كند و در نهایت اسامی نهایی پذیرفته شدگان اعلام شود.

معاون سازمان سنجش در خاتمه با بیان اینكه ثبت نام آزمون سراسری سال 87 از 16 آذرماه به صورت صرفا اینترنتی آغاز می‌شود، تصریح كرد: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیك سنجش روزهای دوشنبه 28 آبان، 5 و 12 آذر منتشر می‌شود.
--

ارسال شده در

دیدگاه ها : دیدگاه

نویسنده : شورش مرادی

صفحات وبلاگ

مطلب اخیر