تبلیغات
مرکزپیش دانشگاهی دهخدا - اختصاص بیشترین متقاضی کنکور 87 به گروه علوم انسانی

اختصاص بیشترین متقاضی کنکور 87 به گروه علوم انسانی

شنبه 22 دی 1386

اختصاص بیشترین متقاضی کنکور 87 به گروه علوم انسانی 


دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تعداد 1 میلیون و 335 هزار داوطلب واقعی در کنکور سراسری سال آینده ثبت نام کرده اند که با احتساب تقاضای برخی داوطلبان برای شرکت در 2 گروه آزمایشی، 1 میلیون و 500 هزار متقاضی برای شرکت در کنکور سراسری 87 ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت: از این تعداد 517 هزار نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 459 هزار نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، 318 هزار نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی، 66 هزار نفر در گروه آزمایشی هنر و 146 هزار نفر در گروه آزمایشی زبانهای خارجی آزمون سال آینده ثبت نام کرده اند.

معاون سازمان سنجش گفت: در کنکور سال گذشته تعداد متقاضیان برای شرکت در گروه آزمایشی علوم انسانی 504 هزار نفر، در علوم تجربی 434 هزار نفر، در ریاضی 310 هزار نفر بوده است.

وی با اشاره به دلایل افزایش متقاضیان شرکت در کنکور 87 افزود: اگرچه افزایش ظرفیت در کنکور سال آینده به دانشگاهها و رشته های مطلوب و پر رقابت مربوط نمی شود، اما بحث تبلیغ افزایش ظرفیت دانشگاهها باعث افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در کنکور شده است.

خدایی اظهار داشت: با اعلام اینکه از هر 10 نفر متقاضی 9 نفر به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی راه می یابند، افرادی که سالهای گذشته از شرکت در کنکور نا امید بودند امسال ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: البته تسهیلات ثبت نام اینترنتی و مدت زمان طولانی ثبت نام نیز باعث افزایش تعداد ثبت نام کنندگان شده است.

--

ارسال شده در

دیدگاه ها : دیدگاه

نویسنده : شورش مرادی

صفحات وبلاگ

مطلب اخیر